w

Cukrzyku zostań w domu !!!

Cukrzyku o czym należy pomyśleć, aby na czas epidemii niczego Ci nie zabrakło. W trosce o swoje zdrowie i swoich bliskich zostań w domu jeśli to tylko możliwe. Zabezpiecz się na dłuższe nie wychodzenie z domu poprzez zapasy produktów, które Tobie cukrzykowi są  konieczne.

Sprawdź czy masz wystarczającą ilość insuliny, aby ograniczyć wychodzenie do lekarza i apteki. Przeanalizuj, które leki możesz kupić online, tak aby ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Większy zapas insuliny pozwoli Ci na pozostanie w domu w przypadku gdyby kwarantanna miała trwać dłużej. W przypadku leczenia insuliną nie zapomnij o testach paskowych do wykrywania związków ketonowych w moczu lub krwi.

Zrób sobie zapas pasków testowych do badania poziomu cukru we krwi. Mierzenie poziomu glukozy we krwi w tym okresie jest szczególnie ważne. Taki pomiar należy wykonywać regularnie celem  informacji na temat własnego stanu zdrowia. Posiadanie dodatkowego zapasu pasków testowych daje nam komfort wykonania dodatkowych pomiarów jeśli zajdzie taka potrzeba. Częstszy pomiar może pomóc w zmniejszeniu ryzyka infekcji.

Należy również zadbać o większą liczbę igieł do glukometru i leków przeciwcukrzycowych.

Cukrzyku zostań w domu !!!


Przygotuj sobie również dodatkowe środki dezynfekujące oraz mydło. Już samo częste mycie rąk jest dobrym sposobem w zapobieganiu wystąpienia infekcji. Jeżeli chodzi o środki dezynfekujące, to wybierz te na bazie alkoholu. Powinny one w swoim składzie posiadać co najmniej 60 procent etanolu, a najlepiej co najmniej 62 procent lub co najmniej 70 procent izopropanolu.

Przygotuj większy zapas artykułów gospodarstwa domowego i artykułów spożywczych na wypadek dłuższego nie wychodzenia z domu. Zwróć szczególną uwagę, aby na Twojej liście zakupowej nie zabrakło produktów zawierających cukry proste. Oczywiście diabetycy powinni ograniczyć do minimum spożywanie żywność zawierającą węglowodany łatwo przyswajalne, w tym cukry dodane. Jednakże w przypadku wystąpienia hipoglikemii oraz dużego osłabienia organizmu dobrze mieć pod ręką produkty zawierające węglowodany proste jak na przykład miód czy dżem.

Jeśli jednak będziesz zmuszony wyjść z domu koniecznie załóż maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe. Od czwartku 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Dołącz do facebookowej grupy zdrowych diabetyków i razem porozmawiajmy o cukrzycy ↷
KLIKNIJ

Cukrzyca i ryzyko rozwoju COVID-19

Profilaktyka 40 plus