w

Evercare expert dla diabetyków – aplikacja do monitorowania stanu zdrowia

Aplikacja na komputery evercare® expert to zaawansowana i bardzo przydatna pomoc dla diabetyków. Umożliwia przeglądanie, archiwizowanie i tworzenie statystyk z wyników pomiarów wykonanych glukometrem evercare®. Pacjenci mają możliwość zapisywania danych, a lekarze odczytywania ich i ustawiania leczenia, również na odległość, co ułatwia bieżące konsultacje.

Informacje o evercare® expert

Aplikacja ta działa na komputerach z systemem Windows (minimum Windows XP + Service Pack 1) z dostępem do Internetu. Internet jest potrzebny do instalacji, później program działa w trybie offline. Program jest kompatybilny z glukometrem evercare® genius i jest przygotowany z myślą o pacjentach; dla lekarzy przewidziano wersję evercare® expert pro. Program ten nie tylko zastępuje konieczność prowadzenia papierowego dzienniczka glikemii, ale ma o wiele więcej funkcjonalności: dodawanie informacji na temat posiłków, aktywności fizycznej, ciśnienia krwi i tętna oraz generowanie zaawansowanych raportów i wykresów, które w sposób czytelny przedstawiają przebieg leczenia.

Program evercare® expert jest do pobrania za darmo ze strony evercare.pl. Dostępny jest tam również plug-in do zarządzania wynikami w Chmurze, a także obszerna instrukcja obsługi. Do korzystania z  nich wymagane jest połączenie z Internetem. Zaletą glukometrów od HAND-PROD jest ich prosta i intuicyjna obsługa. Z aplikacji komputerowych mogą korzystać osoby z problemami ze wzrokiem i użytkownicy mniej zaawansowani technologicznie. Wystarczy krótki instruktaż, by każdy pojął wszystkie podstawowe możliwości, jakie oferują.

Opis programu i jego funkcjonalności

Po pobraniu programu i jego instalacji pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest stworzenie profilu pacjenta i podłączenie glukometru do komputera za pomocą kabla USB. Gdy podłączone urządzenie zostanie rozpoznane, automatycznie rozpocznie się proces pobierania danych. W aplikacji można stworzyć wiele profili pacjentów. Każdy profil jest połączony z jednym glukometrem – takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z evercare® expert w kilka osób, np. w rodzinie, w ośrodkach opieki itd. Aplikacja automatycznie rozpozna użytkownika po podłączeniu glukometru do komputera, nie trzeba więc martwić się o przypadkowe zapisanie danych na innym profilu. Dodatkowo każdy profil można zabezpieczyć hasłem.

Korzystając z programu evercare® expert dla pacjentów, zyskujesz możliwość prowadzenia przejrzystego i rozbudowanego, elektronicznego dzienniczka samokontroli, wzbogaconego o dodatkowe funkcje.

Cykl pomiarów w dzienniczku został podzielony zgodnie z zasadami profilu glikemicznego. Dane z godziną i wynikiem są pobierane automatycznie i nie ma możliwości ich edycji. Natomiast pozostały obszar tabeli można edytować i tworzyć zaawansowany zbiór informacji o: wielkości posiłku, aktywności fizycznej, ciśnieniu krwi i tętnie oraz BMI. Taki dzienniczek zdrowia jest bardzo dobrym narzędziem samokontroli oraz wartościową pomocą diagnostyczną dla lekarza.

Istotnymi funkcjami programu są: tworzenie statystyk i raportów, przeglądanie archiwalnych wyników pomiarów, zarządzanie bazą danych w Chmurze, możliwość przesyłania danych on-line, np. do lekarza lub opiekuna.

W zakładce „narzędzia” znajduje się specjalny kalkulator WW i WBT służący do obliczania wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych, co jest znacznym ułatwieniem przy układaniu diety.

Zalety i korzyści evercare® expert dla pacjentów

  • Pobieranie wyników z glukometru do aplikacji.
  • Tworzenie statystyk, elektronicznego dzienniczka samokontroli, możliwość tworzenia własnych planów dietetycznych.
  • Automatyczne rozpoznawanie glukometru i przypisywanie wyników do odpowiedniego profilu użytkownika.
  • Kalkulator WW i WBT.
  • Możliwość zarządzania danymi w Chmurze i przesyłania wyników do osób zainteresowanych (opiekuna, lekarza, pielęgniarki).
  • Kalkulator BMI.
  • Kalkulator klirensu kreatyniny.

Źródła:

  1. Strona produktu evercare.pl.
  2. HAND-PROD. Instrukcja obsługi oprogramowania evercare expert.

Dołącz do facebookowej grupy zdrowych diabetyków i razem porozmawiajmy o cukrzycy ↷
KLIKNIJ

evercare expert pro, słuchawki, glukometr

Evercare expert pro – niezastąpiona pomoc dla lekarzy

jak powstaje cukrzyca, słodycze

Jak powstaje cukrzyca?