VivaChek™ Ino Smart to bardzo nowoczesny sprzęt, kierowany do osób lubiących technologię wysokiej jakości. Z tych glukometrów mogą korzystać wszyscy, a ograniczenia nie obejmują nawet dzieci i noworodków. To jeden z najbardziej zaawansowanych i najdokładniejszych systemów do monitorowania stężenia glukozy we krwi.

Zalety zaawansowanego systemu VivaChek™ Ino Smart

Glukometr VivaChek™ Ino Smart jest przeznaczony do monitorowania glikemii u pacjentów z cukrzycą. Może być wykorzystywany zarówno w domowych warunkach, jak i używany profesjonalnie przez specjalistów. Podaje stabilne i precyzyjne wyniki dzięki temu, że pomiar opiera się aż na 8 elektrodach – głównym elemencie mierzącym zawartość glukozy w próbce krwi. Natomiast cały sprzęt jest w taki sposób zbudowany, by zapewnić precyzyjny pomiar przy wyjątkowo nowoczesnej konstrukcji paska testowego i użyciu rutenu jako elementu-mediatora pomiędzy próbką krwi a urządzeniem. Co więcej, paski testowe VivaChek™ Ino kompatybilne z tym glukometrem znajdują się na liście leków refundowanych. Do tego niemalże bezbolesny pomiar, łatwa obsługa za pomocą jednego przycisku i ekstra duża pamięć pozwalająca na zachowanie 500 pomiarów – to tylko część z listy zalet tego urządzenia.

CZYTAJ:  Wymiana lancetów - jak często i dlaczego to takie istotne?

Zdrowie dzięki nowoczesności

Najbardziej nowatorską cechą glukometru VivaChek™ Ino Smart jest jednak fakt, że wyposażony jest w system Bluetooth 4.1, dzięki czemu zapewnia szybki i ulepszony transfer danych do smarfonów i urządzeń smart. Ale to nie wszystko. Dzięki kompatybilnej z tym urządzeniem aplikacji GlucoWell™, glukometr VivaChek™ Ino Smart pozwala na jeszcze dokładniejsze monitorowanie choroby i kontrolowanie zależności między spożytymi pokarmami a wartościami glikemii we krwi.

W aplikacji możemy wpisać swoje dane typu wzrost, waga, data rozpoczęcia choroby. Aplikacja ma również miejsce na notatki, które, w formie alertu, będą nam przypominać o badaniach. Raporty możemy wysłać mailem, a w raporcie-tendencji znajdziemy wykresy kołowe, maksymalne, minimalne bądź średnie poziomy stężeń.

CZYTAJ:  Wytyczne i standardy ISO EN 15197:2015

Cukrzyca pod pełną kontrolą

Aplikacja GlucoWell™ dostępna jest dla urządzeń obsługujących system Android 4.4 oraz iOS 7.0 lub dla ich nowszych wersji. Oznacza to, że może być zainstalowana na niemal każdym smartfonie, a więc dostępna jest dla każdego. Dzięki GlucoWell™ można rejestrować wszystkie wykonane pomiary glikemii, dodawać informacje o przyjętych lekach, spożytych posiłkach oraz rodzaju i czasie wykonywanej aktywności fizycznej. Aplikacja może prezentować graficzne wykresy przedstawiające zmiany stężenia glukozy we krwi oraz tworzyć raporty w formacie PDF dotyczące wspomnianych czynników. Takie raporty to ogromna pomoc nie tylko dla pacjenta – bo może wówczas zrezygnować ze żmudnego prowadzenia zeszytów z wykresami glikemii. To także ogromne ułatwienie dla specjalisty, dzięki czemu może on jeszcze lepiej dostosować terapię do przypadku. Otrzymuje wówczas nie tylko informacje na temat trybu życia pacjenta i jego nawyków, ale również gotowe wykresy z istotną w cukrzycy wartością – HbA1c (hemoglobiną glikowaną, czyli uśrednionymi wartościami glikemii z okresu 3 miesięcy).

Samokontrola i jej regularność oraz konsekwencja w działaniu to podstawowe filary leczenia cukrzycy. Jeśli więc można sobie to ułatwić za pomocą prostej i intuicyjnej aplikacji, dlaczego nie skorzystać? Wyrównana cukrzyca, do której zbliża korzystanie z GlucoWell™, to nie tylko gwarancja dłuższego życia bez powikłań cukrzycy, ale i dużo lepsze samopoczucie na co dzień.

Źródła:

  1. Strona produktu evercare.pl.
  2. http://evercarediabetes.com/przystawka.
  3. https://zdrowydiabetyk.pl/evercareeasy-wielofunkcyjny-system-diagnostyczny/.

Dołącz do facebookowej grupy zdrowych diabetyków i razem porozmawiajmy o cukrzycy ↷
KLIKNIJ