System do pomiaru glikemii evercare® to niezastąpiona pomoc dla diabetyków, diabetologów oraz opiekunów osób chorych na cukrzycę. Dzięki wielu możliwościom, wykraczającym poza standardowe funkcje glukometrów, jest to rozwiązanie, które znacząco poprawia leczenie cukrzycy. W ramach systemu działają: glukometry evercare®, aplikacje komputerowe evercare® expert dla pacjentów, evercare® expert pro dla lekarzy, a także aplikacja ProCheck dla evercare® easy na urządzenia mobilne.

ProCheck dla evercare® easy – dla kogo?

Diabetycy, którzy chcą ułatwić sobie życie, prędzej lub później sięgają po nowoczesne rozwiązania poprawiające wygodę korzystania z glukometrów, umożliwiające analizę wyników, ich zdalne przesyłanie czy tworzenie raportów. I właśnie w odpowiedzi na te potrzeby pacjentów powstał wspomniany system.

Aplikacja na smartfony i tablety ProCheck dostępna jest bezpłatnie na urządzenia Apple z systemem iOS (iPhone 4 i nowsze, iPad 2 i nowsze) oraz na urządzenia z systemem Android (minimalna wersja: Android 4.3).

ProCheck jest łatwą i intuicyjną w obsłudze aplikacją, stworzoną z myślą o potrzebach pacjentów, zarówno młodych, aktywnych i obeznanych w technologiach, jak i diabetyków wymagających od sprzętu jedynie podstawowych funkcjonalności i łatwości obsługi.

CZYTAJ:  Wytyczne i standardy ISO EN 15197:2015

Jak działa ProCheck dla evercare® easy

Do prawidłowego działania wymagana jest darmowa aplikacja na telefon oraz przystawka evercare® easy podłączona do urządzenia za pomocą portu gniazda słuchawkowego „jack” lub przejściówki. Przystawka zastępuje glukometr, a używając odpowiednich pasków testowych, można oznaczać stężenie glukozy we krwi, poziom ciał ß-ketonowych oraz poziom cholesterolu całkowitego. A w niedługim czasie docelowo na przystawce i programie ProCheck będzie można analizować 6 różnych parametrów. Dane przesyłane są bezpośrednio do aplikacji ProCheck, analizowane i zapisywane na karcie pamięci.

Aplikacja na smartfony ProCheck umożliwia:

  • Pomiar (glukoza, ciała ketonowe, cholesterol).
  • Zapis danych i możliwość pełnego przeglądu archiwalnych wyników.
  • Analizę wyników, tworzenie statystyk, trendów.
  • Udostępnianie wyników w postaci plików w formacie JPG lub CSV i przesyłanie ich za pomocą e-maila.

ProCheck dla evercare® easy to korzyść dla pacjenta i lekarza

Aplikacja na smartfony jest łatwa w obsłudze i intuicyjna. Każdy może nauczyć się jej obsługi, przez co zyska możliwość szybkiego przetwarzania i udostępniania wyników. Przejrzysty szablon prezentacji w formie tabeli lub wykresów oraz wyróżnienie kolorem wyników wykraczających poza normę to kolejne zalety aplikacji. Można samodzielnie (po konsultacji z lekarzem) ustalać spersonalizowane jednostki i zakresy dla oznaczonych parametrów.

Istotną funkcją aplikacji jest możliwość eksportowania danych do formatu CSV lub graficznego pliku JPG i wysyłanie pliku na wskazany adres e-mail. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie chory przebywa, może na bieżąco wysyłać wyniki i konsultować je z opiekunem. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodych podopiecznych, a także diabetyków, którzy dopiero uczą się postępowania w chorobie.

CZYTAJ:  evercare®easy - Wielofunkcyjny System Diagnostyczny

Korzyści z aplikacji ProCheck dla evercare® easy

  • Bezpośrednia analiza i przetwarzanie wyników bez konieczności importowania ich z glukometru.
  • Łatwość obsługi.
  • Czytelnie przedstawione wyniki i raporty.
  • Możliwość wysyłania danych przez e-mail.
  • Aplikacja współpracuje z większością smartfonów z systemem Android oraz iOS.
  • Średnie z 7,14, 30, 60 i 90 dni,

Dołącz do facebookowej grupy zdrowych diabetyków i razem porozmawiajmy o cukrzycy ↷
KLIKNIJ