Czy chciałbyś mieć możliwość monitorowania swojego stanu zdrowia na bieżąco? Bez stania w kolejkach do lekarza i laboratorium? Brzmi to jak wizja odległej przyszłości? Okazuje się, że nowa technologia jest bliżej, niż myślisz. Wielofunkcyjny System Diagnostyczny evercare®easy pozwoli Ci na sprawdzenie kilku parametrów, takich jak stężenie glukozy, ciał ß-ketonowych oraz cholesterolu. Jest to przełomowe rozwiązanie ułatwiające samokontrolę nie tylko diabetykom, ale również i osobom zdrowym.

Czym jest evercare®easy?

Jest to urządzenie podłączane do urządzeń mobilnych np. smartfona lub tableta poprzez gniazdo jack. Mimo niewielkich rozmiarów skrywa w sobie zaawansowaną technologię i ogromny potencjał. Wielofunkcyjny System Diagnostyczny evercare®easy umożliwia oznaczenie w warunkach domowych nie tylko stężenia glukozy, ale również ciał ß-ketonowych oraz cholesterolu całkowitego. Docelowo producent rozszerzy możliwość wykonania pomiarów i otrzymywania wiarygodnych wyników również z kwasu moczowego, mleczanów i hemoglobiny. Wielofunkcyjny System Diagnostyczny evercare®easy jest dostępny w sprzedaży wysyłkowej oraz stacjonarnej w aptekach. Koszty w obu przypadkach są zbliżone i wynoszą około 99 złotych.

Jak działa evercare®easy?

Do prawidłowego działania i odczytywania wyników należy pobrać bezpłatną aplikację ProCheck. Obsługuje się ją intuicyjnie, jest przystępna dla użytkownika, a wyniki są prezentowane w przejrzysty sposób. Aplikacja umożliwia kontrolowanie i porównywanie kolejnych wyników, które prezentuje w tabelach oraz na wykresach.

evercare®easy evercare

W celu uzyskania wiarygodnych wyników opracowano specjalne paski do oznaczania poszczególnych parametrów. Wielofunkcyjny System Diagnostyczny evercare®easy został zaprojektowany tak, by współpracował tylko z dedykowanymi paskami. Urządzenie samo rozpoznaje umieszczony w nim pasek.

Paski do oznaczania stężenia glukozy we krwi są dostępne w większości aptek, nawet osiedlowych i niewielkich. Znajdują się one na liście leków refundowanych. Paski do oznaczania ciał ß-ketonowych oraz cholesterolu całkowitego będą dostępne w aptekach w II kwartale 2018 roku.

CZYTAJ:  Jak nauczyć diabetyka interpretować wyniki?

Aplikacja ProCheck

Główną zaletą aplikacji jest jej przejrzystość oraz intuicyjna obsługa. Dzięki aplikacji każdy użytkownik może szybko otrzymać, przetworzyć i udostępnić wyniki. Wyniki przedstawiane są zarówno w formie tabeli, jak i wykresów, co znacznie ułatwia ich analizę. Jednocześnie zastosowano oznaczenie kolorami, które informują o przekroczeniu wartości referencyjnych. Każdy pacjent może sam sobie ustawić własne spersonalizowane, ustalone z lekarzem, zakresy dla każdego z oznaczanych parametrów oraz jednostki, w jakich chce, by były wyświetlane wyniki pomiarów.

Aplikacja ProCheck umożliwia również eksportowanie danych do pliku wraz z opcją wyboru jego formatów: JPG lub CSV. Następnie jest on wysyłany na podany adres mailowy. Umożliwia to kontrolowanie wyników przez opiekunów lub lekarza. Wyobraź sobie dzieci z cukrzycą typ I, które wyjeżdżają na obóz czy kolonię z rówieśnikami. Dzięki prezentowanemu systemowi rodzice nastolatków mogą mieć pewność i sprawdzić, czy wykonują one pomiary oraz jakie wyniki z nich otrzymują. W razie potrzeby rodzice są w stanie szybko przesłać wyniki do lekarza, który dostosuje dawki leku lub podawanej insuliny. Zapobiegnie to epizodom niedocukrzeń lub zbyt wysokim stężeniom cukru we krwi podczas wyjazdu.

evercare®easy

evercare®easy w łatwy i szybki sposób umożliwia kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Jest dedykowany nie tylko diabetykom, ale również wszystkim osobom, które świadomie dbają o swoje zdrowie jako jeden z elementów kompleksowej profilaktyki.

CZYTAJ:  Który glukometr pokazuje prawidłowy poziom cukru we krwi?

Dołącz do facebookowej grupy zdrowych diabetyków i razem porozmawiajmy o cukrzycy ↷
KLIKNIJ